ساخت ماشین آلات صنعتی

ساخت ماشین صنعتی زیر مجموعه ای از صنعت است که ماشین آلات را برای صاحبان صنایع تولید و نگهداری می‌کند. صنعت ماشین آلات به طور سنتی متعلق به صنایع سنگین است اما امروزه بسیاری از شرکت های کوچکتر سازنده ماشین آلات صنعتی در این شاخه فعالیت می کنند.طراحی ماشین آلات صنعتی طیف وسیعی از محصولات نظیر ابزارهای برقی، ساخت انواع ماشین آلات و تجهیزات کارخانه و غیره  را شامل می شود. شرکت بناگستران نامدار، یکی از شرکت های با سابقه و معتبر در حوزه تولید و ساخت ماشین آلات صنعتی است.

ماشین صنعتی به هر دستگاهی اطلاق می گردد که برای شکل دادن قطعات ساخته شده از فلز یا مواد دیگر استفاده می شود. شکل دهی قطعات از طریق چهار روش قابل انجام است. روش اول با برش دادن مواد اضافی به صورت تراشه است. روش دوم از طریق برش دادن. و روش سوم با پرس کردن قطعات فلزی به اشکال مورد نظر با استفاده از جریان الکتریسیته یا امواج فراصوت یا به وسیله مواد شیمیایی.دسته چهارم که ماشین آلات و فرآیندهای مدرن هستند، به منظور ماشینکاری فلزات فوق سخت که با شیوه های قدیمی قابل ماشینکاری نیستند،مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی ماشین صنعتی

در دنیای مدرن و ماشینی امروز، طراحی ماشین آلات صنعتی که باعث سرعت انجام کار و اعمال هزینه اندک می شوند از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در واقع ماشین آلات صنعتی جایگزینی برای نیروهای انسانی هستند که در آن مجموعه ای از قطعات ثابت و متحرک کارها و وظایف خاصی را با تامین انرژی های مکانیکی و الکترونیکی، شیمیایی و هسته ای به خوبی انجام می دهند. این ماشین آلات که با جدا کردن تراشه‌های فلزی از قطعه کار، قطعاتی را تشکیل می‌دهند، عبارتند از: تراش، شکل‌دهنده و تراش، ماشین‌های حفاری، دستگاه های فرز، آسیاب‌ها و اره‌های برقی. شکل‌دهی سرد قطعات فلزی مانند ظروف پخت و پز، بدنه خودرو و موارد مشابه بر روی پرس پانچ انجام می‌شود.

در طراحی ماشین آلات صنعتی مدرن قطعات را با تحمل مثبت یا منفی یک ده هزارم اینچ (0.0025 میلی متر) برش می دهند. در موارد خاص دستگاه های لپینگ با دقت زیاد، قادر هستند قطعات در حدود 0.00005 میلی متر را تولید کنند. به دلیل نیازهای ابعادی دقیق قطعات و نیروهای سنگین برشی که بر ابزار برش اعمال می شود، این ابزار وزن و استحکام را با دقت ترکیب می کنند.به همین دلیل باید به دنبال باید به یک سازنده ماشین آلات صنعتی معتبر مراجعه کرد. 

فرآیند ساخت

ساخت دستگاه های صنعتی و تولید تجهیزات صنعتی شامل چندین فرآیند فلزکاری است. از جمله: شکل دهی فلز، ریخته گری، آهنگری، پیوستن، سنگ زنی و جوشکاری. نمونه هایی ازماشین آلات صنعتی عبارتند از: ماشین آلات و تجهیزات صنعتی، ابزار و تجهیزات ساخت، مانند اره برقی، مته، ابزار دستی، ماشین آلات فلزکاری، ماشین های پولیش، پرس،باسکول های صنعتی. قطعات و سخت افزارها مانند فنرها، مهره ها و پیچ ها،شیرها و شیلنگ های پنوماتیک و تجهیزات تاسیساتی مانند بخاری های صنعتی، کوره ها، جاروبرقی ها، گاری ها و لیفتراک ها.

انواع ماشین آلات صنعتی

ماشین آلات صنعتی در انواع مختلفی وجود دارند. این ماشین ها و تجهیزات توسط تولید کنندگان در کارخانه جات تولیدی کاربرد گسترده ای دارند. برخی از انواع این ماشین آلات عبارتند از ماشین های فرز،دستگاه فرز افقی،دستگاه فرز عمودی،دستگاه فرز 5 محور،ماشین تراش،ماشین تراش CNC. انواع ماشین آلات صنعتی بر اساس نحوه عملکردشان بر روی قطعه کار به سه گروه ماشینکاری بدون اصلاح،ماشینکاری با سایش و ماشینکاری با حذف اصلاح تقسیم می شوند. در ادامه متداول ترین ماشین آلات مورد استفاده در صنعت فلزکاری را به اختصار توضیح می دهیم.

 ویژگی بارز ماشینکاری عمودی سر چرخشی آن است که از بالا به سمت پایین به قطعه کار نزدیک می شود. این دستگاه با انتخاب چندین محور، قادر به اجرای چندین فرآیند است.

ماشینکاری افقی به دلیل استفاده از سیستم CNC توانایی انجام چند عملیات مختلف را به صورت خودکار دارد و اکثرا برای قطعات بزرگ کاربرد دارد.

تراش CNC در تولید اتوماتیک قطعات کاربرد دارد و نرم افزار CNC را اجرا می کند.

ماشین های فرز CNC مجهز به سیستم CNC است که با استفاده از این ماشین، از طریق سیستم کامپیوتری می توان دستگاه را برش داد یا سنباده زد. این دستگاه برای برش قطعات میلیمتری طراحی می گردد.

پرس برک

شرکت بناگستران نامدار به عنوان سازنده ماشین آلات صنعتی نامی آشناست. این شرکت معتبر از طریق تجهیزات مدرن و به روز و تلاش بی وقفه طراحان و مهندسان متبحر و با تجربه در زمینه ساخت پل عابر پیاده، بیلبورد تبلیغاتی و ساخت و اجرای سوله های صنعتی زبانزد است. ساخت ماشین آلات صنعتی در کارخانه این شرکت با کیفیتی بی نظیر انجام می شود. پشتیبانی سیار، تعمیر و نگهداری این تجهیزات توسط نیروهای کاملا متخصص در کمترین زمان ممکن امکان پذیر است.

راه های تماس با ما

برای دریافت مشاوره و اطلاع از قیمت ماشین آلات صنعتی می توانید با مشاورین شرکت بناگستران نامدار تماس حاصل نمایید.با خیالی آسوده انجام پروژه های خود را با بهترین کیفیت به ما بسپارید. بزرگترین پشتیبان و ضمانت کیفیت کار این شرکت مشاهده و بازدید از نمونه کارها، مشتری مداری و پشتیبانی قدرتمند آن است.